Jaunimo stovykla “100 pirmų kartų”

Liepos 7-15 dienomis Kauno rajone ir Kauno mieste vyks pirmoji tarptautinė jaunimo stovykla „100 pirmų kartų“. Šios stovyklos metu į mūsų mylimus kraštus atvyks 100 jaunų ir talentingų žmonių iš viso pasaulio bei įvairių Lietuvos kampelių. Čia jie susipažins su Kauno rajonu, pamatys kuo mes gyvename, kurs, mokysis ir bendraus.

Kačerginėje taip pat stovyklaus po 50 jaunuolių dvi dienas. Mūsų bendruomenės prašoma parengti užduočių- iššūkių bei patarimų sąrašą, kas mūsų miestelyje įdomu, gražu, būtina aplankyti…

Savo idėjas galite siųsti mums el. paštu, į tinklapį, per fb.

Iššūkių kategorijos:

Meno – išbandyti kūrybišką vietos talentų veiklą, nesvarbu ar tai rankdarbiai, ar tapyba, ar muzika. Pvz.: Sudėti puokštę iš Lietuviškų gėlių; išbandyti mezgimą; suklijuoti koliažą iš gėlių ar medžių lapų; su žvake išlašinti vaškinę skulptūrėlę; pastatyti akmenukų bokštą; išdeginti ant medžio kokį nors ornamentą.  

Maisto – pagal pateiktą receptą pagaminti tradicinį ar vietos kulinarijos talento sukurtą patiekalą. Pvz.: Iškepti autentiškus tarpukarinius Kačerginės vaflius.  

Žinių – atsakyti į tam tikrą gyvenvietės bendruomenės užduotą klausimą susijusį su jos vietos istorija ar tapatybe. Pvz.: Kiek laiko trukdavo kelionė iš Kauno į Kulautuvą laivu?

Sporto – atlikti kokią neįprastą fizinę užduotį, kuri gali būti tiek ir visiškai sportinė, tiek ir reikalaujanti buitinės jėgos. Pvz.: Bėgti mišku krosą renkant šiukšles, kol prisipildys maišas; įlipti į ąžuolo viršūnę; suskaldyti 10 malkų per 5 minutes; nunešti pilną bulvių maišą 50 metrų.

Kalbos – sukurti ir ištarti sakinį lietuviškai pagal bendruomenės duotą temą (užsieniečiai dalyviai šiuos sakinius rašytų pasitelkdami interneto žodynus). Pvz.: Papasakok apie savo mėgstamiausią patiekalą; paklausk manęs kur rasti pigiausią vietos viešbutį; paprašyk pagalbos pripučiant dviračio padangą.

Pasakojimo – papasakoti istoriją apie kokį nors pirmą gyvenime išbandytą kartą. Pvz.: Pirmas kartas važiuojant dviračiu; šokant nuo tramplino į vandenį; dainuojant chore; keliaujant po kaimyninę ar tropinę šalį; išvykstant gyventi be tėvų.

Jūsų sugalvoti iššūkiai turėtų atspindėti jūsų bendruomenei, miesteliui būdingas veiklas, unikalius vietos talentus ar tradicijas.

Patarimų sąrašas:

Prašome pasitarkite su savo bičiuliais, kolegomis ir kaimynais bei atsakykite į šiuos klausimus:

Ką būtina paragauti jūsų gyvenvietėje?

Kur kiekvienas jūsų gyvenvietės žmogus labiausiai mėgsta vaikščioti?

Kur yra gražiausias jūsų gyvenvietės vaizdas?

Kokį žmogų jūsų gyvenvietėje yra būtina pakalbinti?

Kur jūsų gyvenvietėje vyksta didžiausias judėjimas?

Kokio muzikanto ar kolektyvo jūsų gyvenvietėje yra būtina pasiklausyti?

Kas jūsų gyvenvietėje kuria gražiausius piešinius?

Ką jūsų gyvenvietėje reikia aplankyti, kad suprastum vietos istoriją?

Kur šalia jūsų gyvenvietės yra smagiausia maudytis?

Kur jūsų gyvenvietėje galima pasivažinėti dviračiu?

Kuo dar gali pasigirti jūsų gyvenvietė?

Download (DOC, 34KB)

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *