Šaltinių takas

Šaltinių takas – tai specialiai parinktas maršrutas, besidriekiantis pro vaizdingas Kačerginės miško apžvalgos aikšteles, atokesnius kampelius su įdomesne augmenija, įspūdingais triukšmaujančių paukščių jauniklių garsais, judriais, medžiais liuoksinčių voverių šuoliais.

Šis takas – tai puikus sprendimas aktyvų poilsį propaguojančioms šeimoms, pavieniams asmenims, ar jų grupėms. Šiaurietiško vaikščiojimo entuziastai ir tiesiog kiekvienas čia galės eiti taip kaip nori – ar su dviem lazdomis, ar su viena, ar išvis be jų – tikrai bus labai smagu! Juk svarbiausia čia – kad žmonės tiesiog eitų ir pajustų vaikščiojimo, sveikatingumo, judėjimo džiaugsmą. Juk ne veltui sakoma: „Nori džiaugtis gyvenimu – vaikščiok. Tuomet išvysi ir gamtos grožį, ir patirsi bendravimo su kitais malonumą“.

Einant Šaltinių taku galima grožėtis  čiurlenančiais šaltiniais, kurių aukštos kokybės vandenį naudoja miško teritorijoje įsikūrusi sanatorija „Žibutė“ bei didelė dalis Kačerginės miestelio gyventojų.  Pakeliui galima sutikti kelias dešimtis įvairaus dydžio ir formų skruzdėlynų, lapių ir barsukų olų, o iš keturių, maršrute esančių apžvalgos aikštelių – žavėtis  Nemuno vaizdais, garsiuoju Pyplių piliakalniu bei susipažinti su kertinėmis miško buveinėmis. Pavargusieji galės prisėsti pailsėti ant specialiai šiam takui įrengtų suolelių. Tiems, kam pasirodys neįveikiama 6 km trąsa – trumpinti maršruto ilgį. Bijantiems pasiklysti – miškininkai pasirūpino ir jų saugumu – į žemę įkasti baltai nudažyti stulpeliai, kurie poilsiautojams rodys judėjimo kryptį. Pasirūpinta ir naktinių žygių mėgėjais – maždaug 2 m aukštyje miškininkai pažymėjo medžius specialiais šviesą atspindinčiais dažais, kurie naktį pašvietus prožektoriumi – spindi.

„Šaltinių takas“ –  12 km nuo Kauno miesto nutolęs, nepakartojamu gamtovaizdžiu alsuojantis Kačerginės parkinis pušynas  užima 425 ha ploto.  Upės raidos etapuose susiformavęs  vietovės reljefas ir kraštovaizdis sąlygojo šiaurės vakarinės ir šiaurės dalyse vyraujantį įvairaus palinkimo šlaitų atsiradimą, o viršutinėje terasoje – reljefo lengvą banguotumą.  Čia reljefo aukščių skirtumas vietomis siekia 56 metrus. Nemažą dalį teritorijos užima supustytos ir smulkiagrūdžių smėlių kopinės kilmės kalvelės. Unikalus savo sausais pušynais, raižytu reljefu, Nemuno kaimynyste – Kačerginės šilas nuo seno vilioja poilsiautojus praleisti čia savo laisvalaikį. Natūraliai išvaikščioti miško takeliai veda per vaizdingiausias šilo apžvalgos aikšteles iki Nemuno šlaite iškilusio Pyplių piliakalnio.nuotr.Saulius Jankauskas

Atvykę poilsiautojai su transporto priemonėmis, jas galės palikti Kačerginės miestelyje esančioje nemokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje, kur atvykusiuosius pasitiks informacinis stendas, o paėjus 200 m Kačerginės plento link, keliauninkus pasitiks – „Šaltinių Takas“.

Audio medžiaga

 

PTS-stendas-Kacergine

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *